info@garliavosbaldai.lt

Sakraliniai baldai

Jaukus sakralinis paprastumas

by Garliavos baldai |2018 17 gruodžio |0 Comments , , , , , , ,

Bažnyčia – vieta, kurioje vyrauja ramuma, sielos pilnatvė, gerumas ir jaukumas. Būtent todėl kiekvienas sakralinių baldų projektas yra toks didelis iššūkis, o projekto pabaiga atneša tokią didelę laimę ir pasididžiavimą. Šis projektas mums itin ypatingas – juk papuošėme Garliavos bažnyčią.

Švelnios žemiškos spalvos, išraiškinga mediena su aiškiai matomomis rievėmis. Subtiliai, nedidelėmis geometrinėmis ar gamtinėmis detalėmis, papuoštos baldų detalės. Begalės mažų ir didesnių spintelių, spintų, stalčių ir stalčiukų, kurie padeda palaikyti tvarką, išlaikyti stabilumą ir harmoniją. Klauptai, suolai ir kėdės – atsargiai primena asketizmo svarbą religijoje, tačiau tuo pačiu ir atkartoja biblines detales. Viskas, nuo pat durų iki veidrodžių rėmų kviečia užeiti ar sugrįžti.

Baldų mediena, kartu su švelnaus aksomo audiniu, kuria prabangią, jaukią ir tuo pačiu šiltą aplinką, kurioje norisi būti: užeiti ir bent trumpam prisėsti. Tyla šią vietą puošia, tačiau žmonės jai įkvepia gyvybės, todėl nepraeikite – aplankykite, pabūkite, apžiūrėkite ir tuo pačiu – įvertinkite mūsų nuoširdų ir kruopštų darbą kuriant šiuos išskirtinius rankų darbo sakralinius baldus Garliavos bažnyčiai.

Klasikinių formų ir išraiškingų detalių sandūra

by Garliavos baldai |2018 27 lapkričio |0 Comments

Klasikinės linijos, tamsūs tonai su paslėptomis nedidelėmis, tačiau puikiai idėją išpildančiomis detalėmis. Akcentu virstantys baldai ir funkcijai netrukdanti puošyba. Visa tai – sakralinių baldų užsakovų idėjos ir norai.
Šio projekto pagrindinis tikslas buvo funkcionalumas: dydis, naudojimo patogumas, talpumas ir koncentracija. Tačiau nebuvo pamiršta ir vietos pajautos idėja, kurioje reikėjo lengvų potepių, mažyčių detalių ir aiškaus išraiškingo akcento.
Lengvi raižyti stulpeliai, grakštus kilimas į viršų lyg ir primena Viduramžių pabaigos gotikos bandymus pasiekti dangų, bet tuo pačiu šalia stūksantys savotiški koplytstulpiai primena bene kiekvieną Lietuvos kampelį ir jo sakralumą perkelią šiai erdvei.
Mažytės durų apdailos detalės, raštais numargintos rankenėlės ar raižyti slenksčių kampučiai kuria artumo ir šilumos pojūtį, traukia prieiti, paliesti, ištyrinėti ir atrasti dar kažką naujo.
Sakralinių baldų gamyba visuomet tampa savotišku iššūkiu, kai reikia atrasti ramybės ir išskirtinumo pusiausvyrą neapkraunant erdvės, tačiau šis darbas puikiai išpildė visų lūkesčius.


Sakraliniai baldai Balbieriškio Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje

by Garliavos baldai |2018 20 lapkričio |0 Comments

Jaukumas, ramybė, sakralumas – visa tai ir dar daug daugiau telpa naujojo mūsų projekto apibūdinime. Čia susišaukia rami tyla ir vos girdima malda. Šviesūs ir šilti tonai persipina su tamsesnėmis, išraiškingomis spalvomis ir kartu sukuria harmoningą visumą.
Balbieriškio Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčios istorija ilga, siekianti daugiau nei 400 metų. Per šį laikotarpį bažnyčia nyko ir kilo iš pelenų jau ne vieną kartą, tačiau 2013 metais visiškai sudegė.
2015 metais bažnyčią imta atstatinėti, o 2018 metų kovo mėnesį pašventinta naujoji tvirta Balbieriškio tikinčiųjų susibūrimo vieta, kurios vidus dekoruotas medžio masyvo klausyklomis, durimis, spintelėmis ir staleliais.
Su kiekvienu baldu ir jo apdaila stengėmės išgauti kuo didesnį patogumą, jaukumą ir džiugesį tiek dvasininkams, tiek ir miestelio tikintiesiems. Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio didelio ir švento projekto.